carla has logged 47 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★½
Edit this entry  
25
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Sing

Sing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wind

The Wind

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dogman

Dogman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry