Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★★
Edit this entry  
11
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Edit this entry  
05
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Edit this entry  
29
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Creator

The Creator

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
LEGO Jurassic Park: The Unofficial Retelling

LEGO Jurassic Park: The Unofficial Retelling

2023
×
★★½
Edit this entry  
23
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eraser: Reborn

Eraser: Reborn

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
Read the review Edit this entry  
02
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Sisu

Sisu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tangled Ever After

Tangled Ever After

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Flash

The Flash

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
19
Sahara

Sahara

2005
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bandidas

Bandidas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
RED

RED

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★
Edit this entry  
13
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
Edit this entry  
06
Space Cowboys

Space Cowboys

2000
×
★★★½
Edit this entry  
30
Skyline

Skyline

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
10
65

65

2023
×
★★★
Edit this entry  
08
Book Club: The Next Chapter

Book Club: The Next Chapter

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
Congo

Congo

1995
×
Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry