Sort by

mookie has logged 163 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Heart of Stone

Heart of Stone

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★½
Edit this entry  
28
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bad Guys: A Very Bad Holiday

The Bad Guys: A Very Bad Holiday

2023
×
Edit this entry  
27
The Out-Laws

The Out-Laws

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★
Edit this entry  
25
Prep & Landing: Naughty vs. Nice

Prep & Landing: Naughty vs. Nice

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Prep & Landing Stocking Stuffer: Operation: Secret Santa

Prep & Landing Stocking Stuffer: Operation: Secret Santa

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
65

65

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Extraction 2

Extraction 2

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Creator

The Creator

2023
×
★★½
Read other review Edit this entry  
19
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mr. Monk's Last Case: A Monk Movie

Mr. Monk's Last Case: A Monk Movie

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Quiz Lady

Quiz Lady

2023
×
★★★½
Edit this entry  
03
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★★
Edit this entry  
11
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Edit this entry  
05
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Edit this entry  
29
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Creator

The Creator

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
LEGO Jurassic Park: The Unofficial Retelling

LEGO Jurassic Park: The Unofficial Retelling

2023
×
★★½
Edit this entry  
23
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eraser: Reborn

Eraser: Reborn

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
Read the review Edit this entry  
02
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Sisu

Sisu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tangled Ever After

Tangled Ever After

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Flash

The Flash

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
19
Sahara

Sahara

2005
×
★★★½
Edit this entry