• The Beatles: Get Back

    ★★½

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Greyhound

    ★½

  • Beethoven: Fidelio

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • The Great Hack

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Running for Good: The Fiona Oakes Documentary

    ★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★½

  • Modest Heroes

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★★★

  • Flavors of Youth

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • The Game Changers

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★½

  • Anchors Up

    ★½

  • Revenge

    ★★★★

  • Dave Made a Maze

    ★★★

  • Ozzy

    ★★½

  • Snowden

    ★★★½

  • Dawson City: Frozen Time

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • VHS Massacre: Cult Films and the Decline of Physical Media

    ★★★

  • The Conjuring 2

    ★★½

  • Back in Time

    ★★

  • The Peanuts Movie

    ★★★★

  • Paddington

    ★★½

  • Future Shock! The Story of 2000AD

    ★★★½

  • Hal

    ★★★

  • The Garden of Words

    ★★★★

  • Flight

    ★★★★

  • Dredd

    ★★★★

  • Treasure Buddies

  • Moneyball

    ★★★★½

  • Quick

    ★★★

  • TT3D: Closer to the Edge

    ★★½

  • Margin Call

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • LEGO: The Adventures of Clutch Powers

    ★★★

  • Round Ireland with a Fridge

    ★★½

  • Curious George 2: Follow That Monkey!

    ★★★

  • Running the Sahara

    ★★★

  • Space Buddies

    ½

  • The Wrestler

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

    ★★★

  • Horton Hears a Who!

    ★★★

  • Ocean's Thirteen

    ★★★★½

  • Grindhouse

    ★★★★★

  • Superman II: The Richard Donner Cut

    ★★★½

  • Looking Back at the Future

    ★★★★

  • Cars

    ★★★★

  • Lucky Number Slevin

    ★★★★★

  • Munich

    ★★★★½

  • Doom

    ★★★

  • Cléo from 5 to 7: Remembrances and Anecdotes

    ★★★★

  • Ocean's Twelve

    ★★

  • Wimbledon

    ★★½

  • The Terminal

    ★★★½

  • Ghost in the Shell 2: Innocence

    ★★

  • Magic Kitchen

    ★★★½

  • ...ing

    ★★★★★

  • Natural City

    ★★★½