Ted has logged 34 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Paganini Horror

Paganini Horror

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Karate Warrior

Karate Warrior

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Running for Good: The Fiona Oakes Documentary

Running for Good: The Fiona Oakes Documentary

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Dog's Life

A Dog's Life

1918
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Otaku No Video

Otaku No Video

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Executioner Part II

The Executioner Part II

1984
×
Read the review Edit this entry  
24
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Demon Seed

Demon Seed

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Cléo from 5 to 7: Remembrances and Anecdotes

Cléo from 5 to 7: Remembrances and Anecdotes

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Modest Heroes

Modest Heroes

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Escape from the Bronx

Escape from the Bronx

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Take Aim at the Police Van

Take Aim at the Police Van

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mannequin

Mannequin

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Slash

Slash

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Cynic, the Rat & the Fist

The Cynic, the Rat & the Fist

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sister Street Fighter: Fifth Level Fist

Sister Street Fighter: Fifth Level Fist

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Delta Force Commando

Delta Force Commando

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Return of Sister Street Fighter

The Return of Sister Street Fighter

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rollercoaster

Rollercoaster

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sister Street Fighter: Hanging by a Thread

Sister Street Fighter: Hanging by a Thread

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Big Bus

The Big Bus

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sister Street Fighter

Sister Street Fighter

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Exterminator 2

Exterminator 2

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dead Tired

Dead Tired

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eliminators

Eliminators

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Anchors Up

Anchors Up

2017
×
★½
Read the review Edit this entry