• Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Summerland

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Ammonite

    ½

  • Summerland

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★½

  • The Hustle

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★★★★

  • Lady Bird

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Pitch Perfect 2

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★

  • Paddington

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Pitch Perfect

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Bottle Shock

    ★★★½

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • Imagine Me & You

    ★★★★

  • Saving Face

    ★★★★

  • Halloweentown II: Kalabar's Revenge

  • But I'm a Cheerleader

    ★★½

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★★

  • The Goonies

    ★★★★★