• Prey

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Hypnotic

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • The North Water

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Benedetta

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • O Caso Evandro

    ★★★★★

  • Things Heard & Seen

    ½

  • Falas da Terra

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Feast

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • 220 Volts: Especial de Fim de Ano

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Coven

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Summerland

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • The World to Come

    ★★★★

  • The Half of It

  • A Secret Love