• Black Widow

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Swipe

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Work It

    ★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • The Killing Company

  • Looks That Kill

    ★½

  • Who's there?

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • A Parks and Recreation Special

  • Bite-Sized Stories

  • Tigertail

    ★★★½

  • The Skywalker Legacy

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Long Goodbye

  • DD[0]Ser

  • City of Smiles

  • Last and First Men

    ★★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Togo

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Midway

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Sitara: Let Girls Dream

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • How to Build a Girl

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • K-12

    ★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story: From the Pages to the Performances

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

  • Airplane Mode

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★