• Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Eli

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • The Prodigy

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Champion

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • The Nun

  • The Golem

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Truth or Dare

  • Unfriended: Dark Web

  • A Quiet Place

  • 303

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Insidious: The Last Key

  • Ayla: The Daughter of War

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★½

  • It

  • Lady Bird

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Annabelle: Creation

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Smurfs: The Lost Village

    ★★½

  • John Wick: Chapter 2

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Dangal

    ★★★½

  • Assassin's Creed

    ★★★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

  • Split

  • Suicide Squad

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Nerve

    ★★★★½

  • Lights Out

  • Now You See Me 2

    ★★½

  • The Neon Demon

    ★★½

  • Raw

    ★★★★½

  • The Conjuring 2

  • X-Men: Apocalypse

  • Pelé: Birth of a Legend

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • The 5th Wave

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • The Visit

    ★★★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials

  • Paper Towns

  • Avengers: Age of Ultron

  • Deep Web

  • The Witch

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Interstellar

  • John Wick

  • Fury

    ★★★½

  • Who Am I

  • The Maze Runner

  • Goodnight Mommy

    ★★★½

  • If I Stay

    ★★★★

  • Lucy

  • Unfriended

  • Maleficent