• Firestarter

    ½

  • A Farewell to Ozark

    ★★★★★

  • All Hail

  • The Girl From Plainville

    ★★★½

  • Umma

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Cellar

    ½

  • Windfall

    ★★★

  • The Dropout

    ★★★★

  • No Exit

    ★★½

  • The Batman

    ★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★½

  • Inventing Anna

    ★★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★★½

  • Moonfall

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★

  • Alice

    ★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★★

  • Master

    ★★★★½

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • The 355

    ½

  • The King's Man

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Hypnotic

  • Ghostbusters: Afterlife

  • The Free Fall

  • A Sinister Sect: Colonia Dignidad

    ★★★★

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • Silent Night

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • My Son

    ★★★

  • Shelter in Place

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Encounter

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

    ★★½

  • Habit

  • Reminiscence

    ★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★½

  • Hellbender

    ★★★★★

  • Superhost

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Kissing Booth 3

  • Old

    ★★★½