• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Drifting Snow

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Insomniac: The Movie

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • #Alive

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★½

  • The Occupant

    ★★★

  • Cats

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • The Mule

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★★★

  • A Bread Factory Part One: For the Sake of Gold

    ★★★★

  • A Bread Factory Part Two: Walk with Me a While

    ★★★½

  • Venom

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Shirkers

    ★★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Devilman Crybaby

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Death Note

    ½

  • Amityville: The Awakening

    ½

  • Girls Trip

    ★★★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

  • A Fantastic Woman

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Train to Busan

  • Seoul Station

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Creed

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • A Linchpin

    ★★★½

  • The Whispering Star

    ★★★½