RSS feed for Micah

Micah has logged 16 entries for films during January 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Last Wave

The Last Wave

1977
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Scarlet Empress

The Scarlet Empress

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mosquito Coast

The Mosquito Coast

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Entertainment

Entertainment

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
H.

H.

2014
×
★★
Edit this entry  
26
Digging for Fire

Digging for Fire

2015
×
★★½
Edit this entry  
25
Body

Body

2015
×
½
Edit this entry  
23
Christmas, Again

Christmas, Again

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Chicken

The Chicken

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Frames

Frames

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★½
Edit this entry  
06
Presumed Innocent

Presumed Innocent

1990
×
★★½
Edit this entry  
06
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Birdman

Birdman

2014
×
★★★★★
Edit this entry