Sort by

nathaxnne <3 has logged 228 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
From a Whisper to a Scream

From a Whisper to a Scream

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cemetery of Terror

Cemetery of Terror

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hellions

Hellions

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tales of Terror

Tales of Terror

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
House of Frankenstein

House of Frankenstein

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Frankenstein Meets the Wolf Man

Frankenstein Meets the Wolf Man

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blood Creek

Blood Creek

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Special Effects

Special Effects

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Isle of the Dead

Isle of the Dead

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ghost of Frankenstein

The Ghost of Frankenstein

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Afraid of the Dark

Afraid of the Dark

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Son of Frankenstein

Son of Frankenstein

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Perfect Strangers

Perfect Strangers

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wicked Little Things

Wicked Little Things

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Ghoul

The Ghoul

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Strangeland

Strangeland

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brainscan

Brainscan

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Images

Images

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sadako vs. Kayako

Sadako vs. Kayako

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sole Survivor

Sole Survivor

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Friend Request

Friend Request

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
The Pit

The Pit

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Redeemer: Son of Satan!

The Redeemer: Son of Satan!

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Phantasm IV: Oblivion

Phantasm IV: Oblivion

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fright Night Part 2

Fright Night Part 2

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Return to Salem's Lot

A Return to Salem's Lot

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Ambulance

The Ambulance

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jason X

Jason X

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry