Sort by

nathaxnne has logged 23 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Witches of Breastwick

The Witches of Breastwick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sorority House Massacre

Sorority House Massacre

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Evil Sister

Evil Sister

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Identikit

Identikit

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Turn the Page

Turn the Page

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wild Side

Wild Side

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Paperboy

The Paperboy

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Lovely Molly

Lovely Molly

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nude on the Moon

Nude on the Moon

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Slender Man

Slender Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blackout

Blackout

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
UFOs

UFOs

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pat Garrett & Billy the Kid

Pat Garrett & Billy the Kid

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry