Sort by

nathaxnne has logged 138 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Stevie Nicks: Live in Chicago

Stevie Nicks: Live in Chicago

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Prime Evil

Prime Evil

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Carcass: [2014] Wacken Open Air

Carcass: [2014] Wacken Open Air

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
Slayer: [1988] Stockholm, Sweden

Slayer: [1988] Stockholm, Sweden

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Southern Comfort

Southern Comfort

2001
×
Read the review Edit this entry  
16
Solomon Kane

Solomon Kane

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Troll

Troll

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Morbid Angel: Tales of the Sick

Morbid Angel: Tales of the Sick

2009
×
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Verotika

Verotika

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Transformations

Transformations

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Censor

Censor

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Mother of Tears

The Mother of Tears

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Technology/Transformation: Wonder Woman

Technology/Transformation: Wonder Woman

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Viy

Viy

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Fantasy Explosion

The Fantasy Explosion

1985
×
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Devilman - Volume 1: The Birth

Devilman - Volume 1: The Birth

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
My Little Pony: The Princess Promenade

My Little Pony: The Princess Promenade

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Dancing With the Devil

Dancing With the Devil

1991
×
Read the review Edit this entry  
04
My Little Pony: A New Generation

My Little Pony: A New Generation

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Satanism Unmasked

Satanism Unmasked

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Intercourse With...

Intercourse With...

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Interior Scroll — The Cave

Interior Scroll — The Cave

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Variety

Variety

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wormwood Star

The Wormwood Star

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hannah Weiner

Hannah Weiner

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kusama's Self-Obliteration

Kusama's Self-Obliteration

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Malice@Doll

Malice@Doll

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Chumlum

Chumlum

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Assignment

The Assignment

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shrieker

Shrieker

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stray Dogs

Stray Dogs

1985
×
Read the review Edit this entry  
08
Huey!

Huey!

1968
×
Read the review Edit this entry  
07
Judith Butler: Philosophical Encounters of the Third Kind

Judith Butler: Philosophical Encounters of the Third Kind

2006
×
Read the review Edit this entry  
06
Some American Feminists

Some American Feminists

1978
×
Read the review Edit this entry  
05
Against Pornography: The Feminism of Andrea Dworkin

Against Pornography: The Feminism of Andrea Dworkin

1991
×
Read the review Edit this entry  
04
Angela Davis: Portrait of a Revolutionary

Angela Davis: Portrait of a Revolutionary

1972
×
Read the review Edit this entry  
04
Shulie

Shulie

1967
×
Read the review Edit this entry  
26
Danzig: Lucifuge The Video

Danzig: Lucifuge The Video

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry