RSS feed for nathaxnne (super messed-up)

nathaxnne (super messed-up) has watched 770 action films.

  • Rambo: Last Blood

  • Crawl

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★★★

  • The Predator

  • Dragged Across Concrete

    ★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★½

  • SuperFly

    ★★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Upgrade

    ★★★

  • Death Wish

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★

  • The Commuter

    ★½

  • Brawl in Cell Block 99

  • Let the Corpses Tan

    ★★★★½

  • Firebase

    ★★★½

  • Transformers: The Last Knight

  • Rakka

    ★★★½

  • The Mummy

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Monster Trucks

    ★★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★★½

  • Free Fire

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Shin Godzilla

    ★★★★½

  • Ghostbusters

    ★★★★½

  • The Purge: Election Year

  • Captain America: Civil War

    ★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★★

  • 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

    ★★★★½

  • Hardcore Henry

  • Ant-Man

    ★★★½

  • San Andreas

  • Kung Fury

    ★★★

  • Sicario

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Chappie

    ★★★★★

  • Power/Rangers

    ★★★★

  • Evangelion: Another Impact (Confidential)

    ★★★

  • Blackhat

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • Zombeavers

    ★★½

  • Dracula Untold

    ★★★

  • Into the Storm

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Transformers: Age of Extinction

    ★★★★½

  • Man on High Heels

    ★★★★

  • Maleficent

    ★★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★★

  • Godzilla

    ★★★★★

  • Sabotage

    ★★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★½

  • Pompeii

    ★★★★½

  • Killers

    ★★★★

  • Non-Stop

    ★★★★

  • The Raid 2

    ★★★★½

  • The Guest

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • Why Don't You Play in Hell?

    ★★★★½

  • The Green Inferno

    ★★★½

  • Rigor Mortis

    ★★★★★

  • Getaway

    ★★

  • Elysium

    ★★★★½