RSS feed for nathaxnne (super messed-up)

nathaxnne (super messed-up) has watched 603 science fiction films.

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★★★

  • Overlord

    ★★★

  • The Predator

  • Hotel Artemis

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Annihilation

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Zygote

    ★★★★½

  • Firebase

    ★★★½

  • Transformers: The Last Knight

  • Rakka

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★★★

  • Phoenix Forgotten

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • Life

    ★★★

  • Monster Trucks

    ★★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★★½

  • Phantasm: Ravager

    ★★★★

  • The Void

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • Suicide Squad

  • Shin Godzilla

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★½

  • M.O.P.Z.

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Southbound

    ★★½

  • Hardcore Henry

  • Baskın

    ★★★★½

  • Extinction

    ★★½

  • Lavalantula

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Kung Fury

    ★★★

  • Area 51

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Chappie

    ★★★★★

  • Power/Rangers

    ★★★★

  • Evangelion: Another Impact (Confidential)

    ★★★

  • The Lazarus Effect

    ★★½

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Extraterrestrial

    ★★★★½

  • Thresher

    ★★½

  • Spring

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Transformers: Age of Extinction

    ★★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★★

  • Godzilla

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★½

  • Scintilla

    ★★★

  • The Signal

    ★★★

  • Coherence

    ★★★★

  • Almost Human

    ★★½

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • Gravity

    ★★★★

  • Elysium

    ★★★★½

  • Snowpiercer

    ★★★★★

  • Pacific Rim

    ★★★★

  • Sharknado

    ★★★½

  • The World's End

    ★★★★★

  • Europa Report

    ★★

  • World War Z

    ★★★★½

  • Man of Steel

    ★★★

  • The Purge

    ★★

  • Iron Man 3

    ★★★