• The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★★

  • F9

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Zola

  • Cats

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • Venom

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Geostorm

  • The Babysitter

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • 2:22

  • The Book of Henry

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Long Strange Trip

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Phantasm: Ravager

    ★★★½

  • Better Watch Out

    ★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★½

  • Jackie

    ★★½

  • One More Time with Feeling

    ★★★★

  • Antiporno

    ★★★★★

  • Blair Witch

    ★★★½

  • Elle

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Raw

    ★★★★

  • Always Shine

    ★★★★

  • I Am Wrath

    ★½

  • They're Watching

    ★★★½

  • Pee-wee's Big Holiday

    ★★★½

  • Hush

    ★★★★

  • Kedi

    ★★★★

  • Midnight Special

    ★★★½

  • The Love Witch

    ★★★½

  • The Boy

    ★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★★½

  • Spectre

    ★★★

  • Anomalisa

    ★★★½

  • Heart of a Dog

    ★★★★

  • Turbo Kid

    ★★★

  • Goosebumps

    ★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Magic Mike XXL

    ★★★★½

  • Cemetery of Splendor

    ★★★★★

  • Green Room

    ★★★½

  • Carol

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Furious 7

    ★★★★