Brad has logged 33 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Phish: Bittersweet Motel

Phish: Bittersweet Motel

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Zola

Zola

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sledgehammer

Sledgehammer

1983
×
Read the review Edit this entry  
20
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Subspecies

Subspecies

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Timecop

Timecop

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
2:22

2:22

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Geostorm

Geostorm

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Valentine

Valentine

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry