• Home Sweet Home Alone

  • All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

  • Daniel Day-Lewis: The Hollywood Genius

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Christoph Waltz - The Charm of Evil

  • No Time to Die

  • The Royal Game

  • Akakiri

    ★★

  • Lop & Ochō

    ★★½

  • The Elder

    ★★★

  • T0-B1

    ★½

  • The Ninth Jedi

  • The Village Bride

    ★★½

  • The Twins

    ★★

  • Tatooine Rhapsody

    ½

  • The Duel

    ★★

  • Squid Game

    ★★

  • Scenes from a Marriage

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Free Guy

  • Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★

  • Luca

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • Cruella

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Underground Railroad

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Gaze

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • The Houseboat

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

  • Malcolm & Marie

  • Gleis 11

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

  • CHANGES

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Hand