Moritz has logged 63 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
Read the review Edit this entry  
29
True Romance

True Romance

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Who Will You Be?

Who Will You Be?

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Chinese Roulette

Chinese Roulette

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Red Light

Red Light

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
The Gaze

The Gaze

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Remigration

Remigration

2011
×
Read the review Edit this entry  
24
A Young Couple

A Young Couple

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
King's Gym

King's Gym

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
Chlorophyl

Chlorophyl

2011
×
Read the review Edit this entry  
24
Tall Enough

Tall Enough

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
My Josephine

My Josephine

2003
×
Read the review Edit this entry  
23
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
ERASED

ERASED

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
Read the review Edit this entry  
18
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry