ben has logged 463 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
We Are

We Are

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Home Videos

Home Videos

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Jerrod Carmichael: 8

Jerrod Carmichael: 8

2017
×
Edit this entry  
30
Profit Motive and the Whispering Wind

Profit Motive and the Whispering Wind

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Edit this entry  
25
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Subject to Review

Subject to Review

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
Edit this entry  
18
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Uncle Yanco

Uncle Yanco

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rat Film

Rat Film

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
I Am a Sex Addict

I Am a Sex Addict

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
I Don't Hate Las Vegas Anymore

I Don't Hate Las Vegas Anymore

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Bathtub of the World

In the Bathtub of the World

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Sheik and I

The Sheik and I

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tom and Charlie's Road Trip

Tom and Charlie's Road Trip

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bob Dylan Hates Me

Bob Dylan Hates Me

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
The Show About the Show

The Show About the Show

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tripping With Caveh

Tripping With Caveh

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
Read the review Edit this entry  
01
Network

Network

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Talk Radio

Talk Radio

1988
×
★★★★
Edit this entry  
29
Photographic Memory

Photographic Memory

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sherman's March

Sherman's March

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hospital

Hospital

1970
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Entourage

Entourage

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Werner Herzog Eats His Shoe

Werner Herzog Eats His Shoe

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
God Respects Us When We Work, But Loves Us When We Dance

God Respects Us When We Work, But Loves Us When We Dance

1968
×
★★★½
Edit this entry