Sort by

Craig has logged 163 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hickey

Hickey

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Moana

Moana

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Passengers

Passengers

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Dr. Feelgood

Dr. Feelgood

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tower

Tower

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fences

Fences

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Café Society

Café Society

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
808

808

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mermaid

The Mermaid

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Life, Animated

Life, Animated

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Golden Days

My Golden Days

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chevalier

Chevalier

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sully

Sully

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bastille Day

Bastille Day

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Tower

Tower

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Allied

Allied

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Apparition Hill

Apparition Hill

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blood on the Mountain

Blood on the Mountain

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Arrival

Arrival

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Fits

The Fits

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Uncle Kent 2

Uncle Kent 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Asperger's Are Us

Asperger's Are Us

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
National Bird

National Bird

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry