Sort by

Owen has logged 40 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Days

Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Columnist

The Columnist

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Nimic

Nimic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Night of the Kings

Night of the Kings

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Kubrick by Kubrick

Kubrick by Kubrick

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read prior review Edit this entry  
22
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Matches

Matches

2020
×
Edit this entry  
09
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
October Rumbles

October Rumbles

2020
×
Edit this entry  
01
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry