Sort by

Owen has logged 28 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
How It Ends

How It Ends

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Assassin's Creed: Lineage

Assassin's Creed: Lineage

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Une Femme Coquette

Une Femme Coquette

1955
×
Edit this entry  
11
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Invention for Destruction

Invention for Destruction

1958
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Journey to the Beginning of Time

Journey to the Beginning of Time

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry