Sort by

Owen has logged 39 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elizabethtown

Elizabethtown

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
Read prior review Edit this entry  
21
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Singles

Singles

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Belly

Belly

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Miami Vice: Brother's Keeper

Miami Vice: Brother's Keeper

1984
×
Read the review Edit this entry  
02
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★
Edit this entry  
02
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry