Cosmic has logged 19 entries for films during April 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
HazMat

HazMat

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
Contracted

Contracted

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Brick Mansions

Brick Mansions

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Butcher Boys

Butcher Boys

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
Blood Shed

Blood Shed

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Oculus

Oculus

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
No Holds Barred

No Holds Barred

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blood Mania

Blood Mania

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Trip with the Teacher

Trip with the Teacher

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Haunted House

A Haunted House

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Knights of Badassdom

Knights of Badassdom

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lizzie Borden Took an Ax

Lizzie Borden Took an Ax

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
No One Could Protect Her

No One Could Protect Her

1996
×
Read the review Edit this entry  
01
Playdate

Playdate

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry