undead_bela has logged 253 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Death of Louis XIV

The Death of Louis XIV

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Week of the Killer

The Week of the Killer

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Story of My Death

Story of My Death

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Driver

The Driver

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Night of the Skull

Night of the Skull

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Silence of the Grave

Silence of the Grave

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Mummy's Revenge

The Mummy's Revenge

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lost in New York

Lost in New York

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Frenchman's Garden

The Frenchman's Garden

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Holmes & Watson: Madrid Days

Holmes & Watson: Madrid Days

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Disappearance of Madeleine McCann

The Disappearance of Madeleine McCann

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Unsolved Mysteries: Lady in the Lake

Unsolved Mysteries: Lady in the Lake

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Unsolved Mysteries: Stolen Kids

Unsolved Mysteries: Stolen Kids

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Unsolved Mysteries: Tsunami Spirits

Unsolved Mysteries: Tsunami Spirits

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Unsolved Mysteries: Death in Oslo

Unsolved Mysteries: Death in Oslo

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dark City

Dark City

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unsolved Mysteries: Missing Witness

Unsolved Mysteries: Missing Witness

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Unsolved Mysteries: Berkshires UFO

Unsolved Mysteries: Berkshires UFO

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Unsolved Mysteries: No Ride Home

Unsolved Mysteries: No Ride Home

×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unsolved Mysteries: House of Terror

Unsolved Mysteries: House of Terror

×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unsolved Mysteries: 13 Minutes

Unsolved Mysteries: 13 Minutes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unsolved Mysteries: Mystery on the Rooftop

Unsolved Mysteries: Mystery on the Rooftop

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shine

Shine

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
O Dreamland

O Dreamland

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Reel 2

Reel 2

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Godforsaken

Godforsaken

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Murder Death Koreatown

Murder Death Koreatown

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Room

The Room

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crayon Shin-chan: Fierceness That Invites Storm! Yakiniku Road of Honor

Crayon Shin-chan: Fierceness That Invites Storm! Yakiniku Road of Honor

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ringu 2

Ringu 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Rape of the Vampire

The Rape of the Vampire

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ju-on: The Final Curse

Ju-on: The Final Curse

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Girl in the River: The Price of Forgiveness

A Girl in the River: The Price of Forgiveness

2015
×
Edit this entry  
05
Sadako 3D 2

Sadako 3D 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sadako 3D

Sadako 3D

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ju-on: The Beginning of the End

Ju-on: The Beginning of the End

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sadako

Sadako

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ju-on: Black Ghost

Ju-on: Black Ghost

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ju-on: White Ghost

Ju-on: White Ghost

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cubbyhouse

Cubbyhouse

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Card Player

The Card Player

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Iron Rose

The Iron Rose

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghost Story

Ghost Story

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry