RSS feed for undeaderic82

undeaderic82 has logged 430 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Life with Mikey

Life with Mikey

1993
×
★★★½
Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★
Edit this entry  
12
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Edit this entry  
12
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry  
07
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Time Trap

Time Trap

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★½
Edit this entry  
06
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★
Edit this entry  
05
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★
Edit this entry  
05
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★½
Edit this entry  
05
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Edit this entry  
04
Final Fantasy: The Spirits Within

Final Fantasy: The Spirits Within

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
Screamers

Screamers

1995
×
★★★
Edit this entry  
02
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★
Edit this entry  
01
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★½
Edit this entry  
31
Exorcist: The Beginning

Exorcist: The Beginning

2004
×
★★
Edit this entry  
31
Dominion: Prequel to the Exorcist

Dominion: Prequel to the Exorcist

2005
×
★½
Edit this entry  
31
Maniac

Maniac

1980
×
★★★½
Edit this entry  
30
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★½
Edit this entry  
30
The Grudge 3

The Grudge 3

2009
×
★★
Edit this entry  
28
The Grudge 2

The Grudge 2

2006
×
★½
Edit this entry  
28
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sometimes They Come Back

Sometimes They Come Back

1991
×
★★★
Edit this entry  
26
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
TMNT

TMNT

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★½
Edit this entry  
25
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★½
Edit this entry  
24
Supergirl

Supergirl

1984
×
★★
Edit this entry  
23
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
Curse of the Fly

Curse of the Fly

1965
×
★½
Edit this entry  
23
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★½
Edit this entry  
22
Nick Fury: Agent of S.H.I.E.L.D.

Nick Fury: Agent of S.H.I.E.L.D.

1998
×
★★★
Edit this entry  
22
Captain America

Captain America

1990
×
★★½
Edit this entry  
21
Superman and the Mole-Men

Superman and the Mole-Men

1951
×
★½
Edit this entry  
21
The Punisher

The Punisher

1989
×
★★½
Edit this entry  
21
The Fantastic Four

The Fantastic Four

1994
×
Edit this entry  
21
Generation X

Generation X

1996
×
★★½
Edit this entry  
19
TEKKEN

TEKKEN

2010
×
★★½
Edit this entry