Sort by

connor has logged 28 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★
Edit this entry  
22
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★
Edit this entry  
21
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
19
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Peppermint Soda

Peppermint Soda

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★
Edit this entry  
01
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry