• Choose or Die

  • The Batman

    ★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★½

  • A Simple Favor

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Gerald's Game

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Passengers

    ★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★½

  • Split

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • The Neon Demon

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • The Wailing

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Hush

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Cabin Fever

    ★½

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Spotlight

    ★★★★½