Sort by

beth has logged 34 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Passengers

Passengers

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Loft

The Loft

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
People Like Us

People Like Us

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Covenant

The Covenant

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Cabin Fever

Cabin Fever

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Edit this entry