RSS feed for Jay

Jay has logged 17 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Green Book

Green Book

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry