Sort by

nabeel has logged 42 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Youth

Youth

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Darling

Darling

2019
×
Edit this entry  
29
Time

Time

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Luxor

Luxor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zola

Zola

2020
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wander Darkly

Wander Darkly

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Highway

Highway

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Laal Kabootar

Laal Kabootar

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Giant

The Giant

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
17 Again

17 Again

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jungleland

Jungleland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Run

Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
There Is No Evil

There Is No Evil

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Come Play

Come Play

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ricochet

Ricochet

2020
×
Edit this entry  
03
Antarctica

Antarctica

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
This Is Cristina

This Is Cristina

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry