Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • Girl Blunt

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • John Mulaney: Baby J

  • Peter Pan & Wendy

  • BEEF

    ★★★★

  • Air

    ★★★½

  • Swarm

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Reality

    ★★★½

  • Somebody I Used to Know

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Rye Lane

    ★★★★★

  • A Thousand and One

    ★★★½

  • Polite Society

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Darby and the Dead

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • Barbie: Epic Road Trip

  • Black Adam

    ★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Carmen

    ★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Emily

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • I Came By

    ★★

  • Look Both Ways

    ★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Honor Society

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Anything's Possible

  • Boo, Bitch

  • Otiti

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Spiderhead

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • A Fan's Guide to Ms. Marvel

  • Close

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Return to Seoul

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • As We Hold Hands

  • Crush

    ★★★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★★

  • Moonshot

    ★★★

  • My Year of Dicks

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • crush(ed)

  • The Dropout

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Heart Shot