Sort by

ebun has logged 161 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nanny

Nanny

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barbie: Epic Road Trip

Barbie: Epic Road Trip

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Darby and the Dead

Darby and the Dead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Otiti

Otiti

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Roommate

The Roommate

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
Body Cam

Body Cam

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Black Adam

Black Adam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Hair

Bad Hair

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
She Doesn't Love Me

She Doesn't Love Me

2010
×
Read the review Edit this entry  
05
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
7 Days

7 Days

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sharp Stick

Sharp Stick

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
As We Hold Hands

As We Hold Hands

2022
×
Edit this entry  
06
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry