Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Eat

Eat

2014
×
★★½
Edit this entry  
28
Bringing Down the House

Bringing Down the House

2003
×
★★★
Edit this entry  
28
Stitches

Stitches

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Forgotten

The Forgotten

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
Housesitter

Housesitter

1992
×
★★★
Edit this entry  
25
Bed Rest

Bed Rest

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Watcher

The Watcher

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Mad Money

Mad Money

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★½
Edit this entry  
20
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★★
Edit this entry  
19
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
You Again

You Again

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★½
Edit this entry  
16
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
Chappie

Chappie

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Thing

The Thing

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Sick

Sick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
EO

EO

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★
Edit this entry  
08
The Mirror Crack'd

The Mirror Crack'd

1980
×
★★★
Edit this entry  
08
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★★
Edit this entry  
06
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★½
Edit this entry  
02
Deathwatch

Deathwatch

2002
×
★★½
Edit this entry  
01
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Edit this entry  
01
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★½
Edit this entry  
31
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★
Edit this entry  
30
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★½
Edit this entry  
29
Everybody's Fine

Everybody's Fine

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
See No Evil

See No Evil

1971
×
★★★
Edit this entry