Sort by

Unicorn_* has logged 549 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Glass House

The Glass House

2001
×
★★★
Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★½
Edit this entry  
30
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mirrors

Mirrors

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Up

Up

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sisters

Sisters

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
She's Funny That Way

She's Funny That Way

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Pathology

Pathology

2008
×
★★★
Edit this entry  
18
Project X

Project X

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Villains

Villains

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hala

Hala

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Edit this entry  
13
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Creep

Creep

2004
×
★★★
Edit this entry  
13
Case 39

Case 39

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Edit this entry  
10
No One Lives

No One Lives

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
I See You

I See You

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Hostel

Hostel

2005
×
★★½
Edit this entry  
09
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Due Date

Due Date

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Hercules

Hercules

2014
×
★★½
Edit this entry  
05
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Edit this entry  
04
The Voices

The Voices

2014
×
★★★½
Edit this entry