Sort by

Unicorn_* has logged 36 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Edit this entry  
23
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Swimfan

Swimfan

2002
×
★★½
Edit this entry  
21
Down

Down

2019
×
★★
Edit this entry  
20
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Unicorn

The Unicorn

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★★½
Edit this entry  
17
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Edit this entry  
15
Election

Election

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
Escape at Dannemora

Escape at Dannemora

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Changeling

Changeling

2008
×
★★★½
Edit this entry  
14
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
09
Smashed

Smashed

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
The Final Wish

The Final Wish

2018
×
★★
Edit this entry  
08
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★
Edit this entry  
07
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
After Everything

After Everything

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Climax

Climax

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Summer '03

Summer '03

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Edit this entry