Sort by

Unicorn_27 has logged 597 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gifted

Gifted

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★½
Edit this entry  
30
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
P2

P2

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
The Notorious Bettie Page

The Notorious Bettie Page

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Loki

Loki

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mighty Aphrodite

Mighty Aphrodite

1995
×
★★★
Edit this entry  
24
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Edit this entry  
23
The Patience Stone

The Patience Stone

2012
×
★★½
Edit this entry  
23
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
It's a Boy Girl Thing

It's a Boy Girl Thing

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
The Novice

The Novice

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Awakening

The Awakening

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Edit this entry  
19
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Sing

Sing

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Cure

Cure

1997
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
11:14

11:14

2003
×
★★★
Edit this entry  
15
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Midnight

Midnight

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Cry_Wolf

Cry_Wolf

2005
×
★★★
Edit this entry  
09
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Nitram

Nitram

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
She-Devil

She-Devil

1989
×
★★★
Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
Curtains

Curtains

1983
×
★★★
Edit this entry  
05
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★½
Edit this entry  
05
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Edit this entry