unipedal has logged 39 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Twelfth Night

Twelfth Night

1996
×
★★★
Edit this entry  
29
Hamlet

Hamlet

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Café Society

Café Society

2016
×
★★
Edit this entry  
05
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Midsummer Night's Dream

A Midsummer Night's Dream

1968
×
★½
Edit this entry  
04
Last Days in the Desert

Last Days in the Desert

2015
×
★★
Edit this entry  
30
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cosmos

Cosmos

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Edit this entry  
07
Approaching the Unknown

Approaching the Unknown

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Julius Caesar

Julius Caesar

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★
Edit this entry  
22
The Survivalist

The Survivalist

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Forbidden Room

The Forbidden Room

2015
×
★★
Edit this entry  
09
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★
Edit this entry  
27
Carol

Carol

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nina Forever

Nina Forever

2015
×
★★½
Edit this entry  
08
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eisenstein in Guanajuato

Eisenstein in Guanajuato

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Queen of the Desert

Queen of the Desert

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★
Edit this entry  
07
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★½
Edit this entry  
04
In the House

In the House

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Trumbo

Trumbo

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
Read the review Edit this entry