Sort by

unironic has logged 23 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chandramukhi

Chandramukhi

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Maanaadu

Maanaadu

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sachein

Sachein

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Annaatthe

Annaatthe

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Udanpirappe

Udanpirappe

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Flipped

Flipped

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boomika

Boomika

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Netrikann

Netrikann

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wotakoi: Love is Hard for Otaku

Wotakoi: Love is Hard for Otaku

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Sulthan

Sulthan

2021
×
★★★★
Edit this entry