universeandu has logged 25 entries for films during January 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ouija

Ouija

2014
×
Edit this entry  
25
Eastern Boys

Eastern Boys

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Possession of Michael King

The Possession of Michael King

2014
×
Edit this entry  
23
Housebound

Housebound

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Discount

Discount

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Edit this entry  
21
Les Souvenirs

Les Souvenirs

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★
Edit this entry  
20
3 Hearts

3 Hearts

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Bounce

Bounce

2000
×
★★
Edit this entry  
15
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★½
Edit this entry  
15
Justice League: Throne of Atlantis

Justice League: Throne of Atlantis

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Serial Killer 1

Serial Killer 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Preservation

Preservation

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Captive

The Captive

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Twelve Tasks of Asterix

The Twelve Tasks of Asterix

1976
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Riot Club

The Riot Club

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★½
Edit this entry  
03
Final Exam

Final Exam

1981
×
★★½
Edit this entry  
02
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
02
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Edit this entry