RSS feed for universeandu

universeandu has logged 16 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Edit this entry  
16
Love at Second Sight

Love at Second Sight

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Tel Aviv on Fire

Tel Aviv on Fire

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Asterix: The Secret of the Magic Potion

Asterix: The Secret of the Magic Potion

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★★
Edit this entry  
02
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★
Edit this entry  
02
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Edit this entry