RSS feed for universeandu

universeandu has logged 20 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Sibyl

Sibyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
My Life with James Dean

My Life with James Dean

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Whitney

Whitney

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Realm

The Realm

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Room 237

Room 237

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
01
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry