RSS feed for universeandu

universeandu has logged 18 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Brother's Love

A Brother's Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
High Tension

High Tension

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Fried Green Tomatoes

Fried Green Tomatoes

1991
×
★★★½
Edit this entry  
10
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Burning

The Burning

1981
×
★★★
Edit this entry  
06
Pearl

Pearl

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry