RSS feed for universeandu

universeandu has logged 17 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Border

Border

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Oh Mercy

Oh Mercy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Christine

Christine

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Deep End

Deep End

1970
×
★★★★
Edit this entry  
15
Someone, Somewhere

Someone, Somewhere

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
One Nation, One King

One Nation, One King

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Ma

Ma

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
The New Girlfriend

The New Girlfriend

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Razorback

Razorback

1984
×
★★★½
Edit this entry  
04
Frankie

Frankie

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★
Edit this entry  
02
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★
Edit this entry