RSS feed for universeandu

universeandu has logged 33 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★
Edit this entry  
31
The Shiny Shrimps

The Shiny Shrimps

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Edit this entry  
28
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
27
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hostile

Hostile

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
17
C'est la vie!

C'est la vie!

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Edit this entry  
14
A Common Thread

A Common Thread

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Edit this entry  
14
Alice and the Mayor

Alice and the Mayor

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★
Edit this entry  
08
Julieta

Julieta

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Cured

The Cured

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry