universeandu has logged 29 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Just Don't Think I'll Scream

Just Don't Think I'll Scream

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lola

Lola

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Cashback

Cashback

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Blade

Blade

1998
×
★★★
Edit this entry  
25
The Bookshop

The Bookshop

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
21
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Jackpot!

The Jackpot!

1991
×
★★½
Edit this entry  
18
The White Crow

The White Crow

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Pet Sematary II

Pet Sematary II

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
14
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★
Edit this entry  
13
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
Get In

Get In

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Perfect Nanny

Perfect Nanny

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Taekwondo

Taekwondo

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Play

Play

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
02
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★
Edit this entry