Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Yara

Yara

2021
×
½
Edit this entry  
10
Angels in America

Angels in America

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Carmen Jones

Carmen Jones

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ramona

Ramona

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Charlie Chan at the Opera

Charlie Chan at the Opera

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Craig's Wife

Craig's Wife

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tulips Shall Grow

Tulips Shall Grow

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Cameraman's Revenge

The Cameraman's Revenge

1912
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Cat Concerto

The Cat Concerto

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lonesome Ghosts

Lonesome Ghosts

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
You Ought to Be in Pictures

You Ought to Be in Pictures

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lunana: A Yak in the Classroom

Lunana: A Yak in the Classroom

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Ascension

Ascension

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Dress

The Dress

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Please Hold

Please Hold

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lucy and Desi

Lucy and Desi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Attica

Attica

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bestia

Bestia

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Three Songs for Benazir

Three Songs for Benazir

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
On My Mind

On My Mind

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sessomatto

Sessomatto

1973
×
★★★
Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Queen of Basketball

The Queen of Basketball

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
When We Were Bullies

When We Were Bullies

2021
×
Edit this entry  
17
Audible

Audible

2021
×
★★★½
Edit this entry